Kookosvesi

Kookosvett saadakse käsitsi korjatud noortest rohelistest ja värsketest kookospähklitest. Kookosvesi on vedelik, mis on noorte kookospähklite keskel, seda saadakse värske kookospähkli avamisel. Noored kookospähklid on kõrge toitainete sisaldusega! Kookosvesi on maitselt pähkline, värskendav, kergelt magusa ja samas ka hapuka mekiga. Kookosvett on noores kookospähklis kuni 800 ml. Singapuris peetakse kookosvett väga oluliseks joogiks, seda kasutatakse ka paljude tervisemurede korral või kui keha on liigselt kurnatud. Eriti kuumadel päikeselistel päevadel on kookosvesi populaarseks värskendavaks joogiks ning samuti pärast treeningut taastumiseks. Kookosvett on väga kasulik juua, sest see sisaldab keha jaoks vajalikke mineraale nagu kaltsium, magneesium, kaalium, naatrium ja fosfor.

Meie pakutav Kara kookosvesi on pärit Indoneesiast.. Kookosvesi sisaldab vähe kaloreid, 100 ml kohta vaid 18 kcal, mistõttu on ta heaks alternatiiviks teistele jookidele, kuhu on lisatud liigselt suhkrut. Meie Kara kookosvesi on 100% looduslik ja sinna ei ole lisatud lõhna-, värv- ega säilitusaineid.

Looduslik spordijook

Kookosvesi on kuulus ka selle poolest, et see on suurepärane looduslike elektrolüütide allikas. Sporditegijatele on kookosvesi heaks looduslikuks elektrolüütide allikaks. Peale selle on kookosvee kalorikogus väiksem, kuna selles on tavaliste spordijookidega võrreldes vähem suhkrut ja süsivesikuid. Neile, kes tegelevad pidevalt aktiivse spordiga, on kookosvesi kindlasti tervislikum alternatiiv taastumiseks.

Looduslike mineraalide allikas

Kookosvesi sisaldab palju magneesiumi ja kaltsiumi. Need kaks mineraalainet on olulised keha lõdvestumiseks ja stressivabana hoidmiseks. Magneesium on oluline komponent serotoniini moodustumisel - hormoon, mis kutsub esile lõõgastava ja hea enesetunde. Kaltsium aitab teie silelihastel lõõgastuda eriti pärast rasket treeningut või peale pingelist päeva kontoris. Lisaks aitab kaltsium ka luude tugevust taastada ja säilitada. Nende kahe mineraali koosmõju võib aidata sinu kehal lõõgastuda. Lisaks eelmainitud mineraalidele on kookosvees veel kaalium, mida meie aju ja närvisüsteem vajavad, naatrium, mida vajame normaalse veevahetuse tagamiseks ja fosfor, mis aitab reguleerida lihaste tööd. Need viis olulist mineraali aitavad kiirendada ainevahetust, annavad sulle energiat, aitavad ennetada lihaskrampe ja leevendavad ka väsinud enesetunnet pärast pikka ülevaolemist või pidutsemist. Alati peab meeles pidama, et iga hea asjaga ei ole mõistlik liialdada, tarbides liigselt kookosvett võib see põhjustada kaaliumisisalduse tõusu. Meie soovitus on tarbida mõõdukalt 1-2 pakki (330 ml) päevas.

Klaasitäis looduslikku orgaanilist kookosvett on üks värskendavamaid jooke, mida nautida pärast intensiivset treeningut taastumiseks või niisama janu kustutamiseks!